יונ 072008
 

גיבוש זהות יהודית בעידן המודרני מעלה סימני שאלה רבים עבור האדם החילוני. אחת הדרכים הראויות לחיים יהודים חילוניים בעיני הוא הכרת התורה, ולימודה באופן קבוע על ידי קריאת פרשת השבוע. התחלתי בזה בגיל 20 עם ספר השיחות של ישעיהו ליבוביץ' על פרשת השבוע, שהקיף דרשות שנתן על פרשת השבוע בבית הכנסת הגדול בירושלים במשך שבע שנים. מבעד לדרשותיו אפשר להיחשף להגותו הרחבה, אם כי החסרון הוא שדרשותיו מספקות הגות ולא עיון ופירוש של התורה עצמה. את זה מספקת בעיני עבודתה של נחמה ליבוביץ, שהקדישה מפעל חיים ללימוד התורה. לאחר שנים בהם היה אפשר לקרוא אותה רק בספרים עצמם, השיקו "סנונית ו"קרן קשת" אתר אינטרנט המאגד את דרשותיה על פרשת השבוע לאורך השנים.
מתוך האתר:

אתר "גיליונות נחמה" החל לפעול ברשת האינטרנט בשנת 2008 מתוך צורך לשמר ולהנגיש את שיטת הלימוד והעיון בתנ"ך של פרופ' נחמה ליבוביץ ז"ל. האתר מאגד בתוכו את כל הגיליונות לעיון בפרשת השבוע, הגיליונות לעיון בהפטרות ובנביאים, עלוני ההדרכה ודפי התשובות שנכתבו ע"י נחמה. מלבד כל אלה, מציע האתר ללומדים חומרי הוראה והדרכה כלליים מפרי עטה של נחמה וכן קבוצת לימוד אינטראקטיבית ("פורום") שמאפשרת להמשיך את הלימוד והעיון בדרכה.
האתר מיועד לכל לומדי פרשת השבוע באשר הם – ותיקים וחדשים כאחד – ובכלל זה: מורים, תלמידים, קבוצות וחוגים וכן כל מי שמעוניין ללמוד תנ"ך באופן מעמיק.

אז ברכות ליוצרי האתר, ואני מקווה שהוא יהווה שלב נוסף בדרך לחיזוק מעמד התורה בישראל (אצל דתיים וחילונים כאחד).

כתובת האתר: http://www.nechama.org.il

  One Response to “גליונות נחמה ליבוביץ' עלו לרשת”

  1. תודה על ההמלצה, זה באמת אחלה אתר!

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)